Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Помощ за ресторване на 7004 OS
МнениеПубликувано на: 04 Мар 2011, 14:00 

Хора имам сериозен проблем. Не знам дали тук е мястото на въпроса ми, но след като телефона ми претърпя ъпдейта 7004:7008 от Майкрософт и сега не мога да го отключа. В няколко форума ми казаха да направя рестор пойнт и да върна 7004 версията на ОС, но в зуне не ми изкарва съобщението в секция ъпдейт за рестор. Някой може ли да ми помогне? Примерно да ми даде линк с ОС 7004 да я дръпна и сложа на телефона или и аз незнам, но искам някак да си върна 7004 Ос версията. След ъпдейта телефона стана доста по-бавен и тромав и не може да се jailbreak-не с unlocka на Chevron.

Телефона ми е LG E900 Optmius 7
Windows Phone 7
16 GB
OS Version: 7008
искам да стане на 7004, както си беше като го купих. Пробвах с Factory reset ,Reset your phone, MFG нищо не става... всичко ми се изтрива (приложения, музика, картинки, видео) само версията на ОС си стои 7008 и няма ънлокване.

Профил  

Заглавие: Re: Помощ за ресторване на 7004 OS
МнениеПубликувано на: 04 Мар 2011, 14:36 
Администратор

Преди да ъпдейтнеш беше ли отключен телефона и след ъпдейта не ти ли остана отключен?

Също така беше ли приложил хака да не се заключва устройството при синхронизация със Zune?

Ресетването на телефона е проблем, защото затрива и отключването.

След това единствения вариант за момента е рестроване, поне докато не излезе решение за новите ъпдейти, положението би трябвало да е същото и при големия ъпдейт след няколко дни, той също ще заключва отново устройствата. За момента няма алтернатива освен ChevronWP7 за отключване, но след големия ъпдейт сигурно ще се появи, възможно е и вече да има такава, но да се чака първо ъпдейта.

Профил WWW  

МнениеПубликувано на: 04 Мар 2011, 14:40 

преди ъпдейта телефона беше ънлокнат с чеврон, след ъпдейта всичко рухна... не беше отключен, приложенията които бях инсталирал през хар инсталер бяха хванати от майкрософт и следователно трябваше да го релокна, но след ъпдейта това не може да стане. Още по-гадното телефона стана доста бавен и тромав, доста време зарежда на неща, които преди беше коренно по-бърз. След ъпдейта не мога да го отключа с чеврон. Пробвах с ресет на телефона, фактори ресет през МФГ инструментите. Нищо. Всичко се изтрива (музика, снимки, видео, приложения) само ОС версията си остава 7008... Нямам рестор пойнтовете в зуне щото преинсталирах компютъра и изчезнаха. И сега ми е интересно как да си върна стария ОС 7004, тоест искам телефона да е все едно току що взет. Всичко да е изтрито и ОС версията да си е 7004 (тази, която беше като си пуснах за първи път телефона, а след ъпдейта стана 7008) ... Благодаря предварително на хората, които биха ми помогнали с нещо!

Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Мар 2011, 14:48 
Администратор

При това положение не мисля че за момента има решение на твоя проблем, освен да чакаш новия ъпдейт и нов ънлок за него. Не би трябвало самия телефон да се бави повече от преди след ъпдейта, но ако това е осезаемо и устройството е в гаранция можеш да го занесеш да ти го сменят зарди този проблем и да си вземеш ново със 7004 ;)

Профил WWW  

МнениеПубликувано на: 04 Мар 2011, 15:11 

Ох ще видя какво ще правя..Благодаря ти все пак!

Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Мар 2011, 18:58 
Аватар

maptu4a написа:
Ох ще видя какво ще правя..Благодаря ти все пак!

Друг вариант е да изчакаш нова алтернатива за хакване. Относно забавянето - мноого странно, мноооого!!!

Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Мар 2011, 16:55 

И при мен беше така и се наложи да си преинстална компа и всичко се управи ;)

Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Мар 2011, 23:42 

maptu4a написа:
преди ъпдейта телефона беше ънлокнат с чеврон, след ъпдейта всичко рухна... не беше отключен, приложенията които бях инсталирал през хар инсталер бяха хванати от майкрософт и следователно трябваше да го релокна, но след ъпдейта това не може да стане. Още по-гадното телефона стана доста бавен и тромав, доста време зарежда на неща, които преди беше коренно по-бърз. След ъпдейта не мога да го отключа с чеврон. Пробвах с ресет на телефона, фактори ресет през МФГ инструментите. Нищо. Всичко се изтрива (музика, снимки, видео, приложения) само ОС версията си остава 7008... Нямам рестор пойнтовете в зуне щото преинсталирах компютъра и изчезнаха. И сега ми е интересно как да си върна стария ОС 7004, тоест искам телефона да е все едно току що взет. Всичко да е изтрито и ОС версията да си е 7004 (тази, която беше като си пуснах за първи път телефона, а след ъпдейта стана 7008) ... Благодаря предварително на хората, които биха ми помогнали с нещо!

A,пробва ли и хард ресет?

Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Мар 2011, 20:35 

Малко уточнения. 7008 не изключва Chevron по никакъв начин и това е доказано на практика с всичките HD2 ROM-ове на 7008, които са с вграден Chevron.
По-вероятно е Chevron да има някакъв проблем на твоя компютър. Пробвай на друг и виж дали имаш инсталиран Net 4.0 и Dev Tools.
Ако искаш на живот и смърт да се върнеш на 7004 просто си флашни оригиналния ROM на LG. Можеш да си го дръпнеш от тук:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=935578

Прочети ВНИМАТЕЛНО инструкциите в темата :D

Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Мар 2011, 09:05 

Специално за LG Optimus има отключване и БЕЗ CHEVRON и въобще без компютър, което работи и на NoDo. Просто си отключваш вгдраденото приложение MFG. Optimus-a има вграден редактор на регистрите и никога не му е трябвал Chevron :)

Eто за инсталацията на MFG:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=841892

Тук има подробни инструкции как става самото отключване. Готиното е, че това ще работи с абсолютно всеки следващ ъпдейт на WP7, защото MFG си е част от ROM-а на LG :)

http://forum.xda-developers.com/showthr ... p=11805654

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа