Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Zune софтуера е задължителна необходимост
МнениеПубликувано на: 09 Фев 2011, 00:10 
Администратор

Изображение

Zune софтуерът е от жизнена необходимост за всеки един собственик на смартфон с Windows Phone 7, защото с негова помощ менажирате съдържанието, което синхронизирате с телефона си, управлявате самото устройство, получавате достъп до Windows Phone Marketplace и редица други възможности. Ако за първи път пускате Zune софтуера, то вероятно в началото ще ви трябва малко време, докато се запознаете с възможностите и особеностите на приложението. Разбира се ситуацията с първите потребители на алтернативни устройства като iPhone и съответния софтуер iTunes е подобна, така че няма от какво да се притеснявате ако първоначално всичко ви се стори странни и не на място. За разлика от някои други телефони, при телефоните с Windows Phone 7 нямате вариант да ги използвате като USB Mass Storage устройства, или с други думи да качвате файлове на тях като на USB флашка. Самата връзка и качване на съдържание става именно през Zune софтуера, така че ако искате да можете да използвате пълноценно своя нов смартфон с WP7 няма да в се размине, без да се научите да работите със Zune софтуера…

- За да изтеглите най-актуалната версия на Zune софтуера…

Профил WWW  

Заглавие: Re: Zune софтуера е задължителна необходимост
МнениеПубликувано на: 20 Ное 2011, 10:33 

Добър ден!

Как мога да си качвам приложения от маркетплейса през Зюна чрез кабела, когато телефонът е вързан към компютъра?

Единствения начин по който си качвам приложения е чрез Wi-Fi i marketa на телефона.

Като отворя Зюна (програмата) и телефона е вързан към комютъра мога да си прехвърлям без проблем филми и музика, но на Зюна не ми излиза меню marketplace, а само quikplay, collection, phone.
Като вляза в страницата на Зюна в интернет (на компа) там ми дава някаква грешка за region, че не се поддържа. Като вляза в маркета в интернет (на компа) там ми дава надпис "get application", обаче след това вместо да го качи на телефона, праща само някакви инструкции под формата на e-mail на лив акаунта ми. Т.е. пак ми трябва wi-fi.
Та въпросът ми : Имам моцарт, wp7.5, кабел, компютър, интернет към компа, Зюне програмата, лив акаунт - мога ли да качвам приложения на телефона си с гореспоменатите?

И едно странно нещо: Преди около 1 месец си ъпдейтнах телефона до 7.5 (тогава имах възможност), като тогава имаше общо 10 ъпдейта.
Когато телефона беше още на 7,0 , когато някой ми звъннеше директно на екрана излизаше "answer" и "ignore". След ъпдейта до 7,5 когато някой звънне започна първо да се появява един прозорец, който трябваше да го флипна нагоре и тогава излизаха "answer" и "ignore". Тази функцийка беше много добра, защото служеше за предпазване от случайно вдигане или затваряне на телефона. Вчера обаче си слагах разни снимки по номерата и звъннах от телефона на жена си на моя телефон да видя как излиза снимката и този прозорец който трябваше да се флипва го нямаше, а директно излязоха отговори или затвори. Т.е. както беше с 7,0 преди ъпдейта. Вързах телефона към Зюна на компа и какво да видя - пише ми, че имало нови 10 ъпдейта?! Не съм чувал за 1 месец да е излизало нещо ново за wp7, ама как да е инсталирах ги пак. Тогава пак пробвах от телефона на жена ми, но пак предпазния прозорец не излезе, а направо отговори или затвори.
Прегледах настройките на телефона да не би случайно да съм изключил някаква функция, но не намерих - имаше за намаляване на звъненето когато взема телефона, за автоматично включване на високоговорителя като го разклатя, за спиране на звъненето когато го обърна, но не намерих опция за този флип прозорец (това е подобно когато си изключвате телефона и ви пита дали искате и да флипнете надолу прозореца и чак тогава го изключва).
И да питам за последно - ако го резетна - на каква ос ще ме върне - на 7,0 или 7,5, защото там пише, че връщало на фабричните настройки, а те бяха 7,0?

Благодаря ви предварително:)

П.С. Ако има дискутирано по въпросът с Зюна и маркета се извинявам за дългия пост, може и само линк към тази дискусия (аз се рових, но не намерих).

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа