Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 132 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Отключване на Windows Phone 7 с ChevronWP7
МнениеПубликувано на: 08 Фев 2011, 23:42 
Администратор

Изображение

- За да можете да извършите процедурата по джейлбрейк на телефона си е необходимо на него да има настроен e-mail акаунт.
- Изпратете като прикачен файла "ChevronWP7.cer" към e-mail акаунта, който е настроен на телефона.
- Отворете електронната си поща от телефона, отворете съобщението с прикачения файл и натиснете върху него, за да го инсталирате на телефона. Ако не видите съобщението, което сте си пратили проверете с Junk папката, защото е възможно то да е било маркирано като спам.
- При първото натискане на прикачения файл, ще видите иконката пред него да става черна (прикаченият файл е бил изтеглен), натиснете още веднъж върху него, след което ще ви бъде поискано потвърждение дали искате да инсталирате сертификата, изберете "install".
- Добавете следния ключ в системния регистър на Windows (операционната система на компютъра, не на телефона), ако ключа не присъства вече (може да импортирате директно .reg файла от архива с ChevronWP7 за по-лесно):
Цитат:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsPhone\ProxyPorts]
"DeviceReg"=dword:000069C5

- Включете своя Windows Phone 7 телефон към компютъра посредством USB кабела, стартирайте Zune софтуера и цъкнете на иконката с телефона.
- Бъдете сигурни, че телефона е активен и с отворен начален екран, след което може да стартирате "ChevronWP7.exe", да маркирате двете опции и да натиснете бутона Unlock.
- Ако получавате грешка и телефона не се джейлбрейква, то проверете дали нямате активно приложение, което да използва HTTPS протокол, като Skype например, затворете Skype и опитайте отново.
- След като успешно "отключите" телефона си ще може да му качвате неофициални приложения, като за целта ще е необходимо задължително да изтеглите и инсталирате Windows Phone Developer Tools, като за допълнително улеснение на процеса по инсталация на XAP приложения можете да използвате например Tom XAP installer.

Имайте предвид, че с последните ъпдейти за Zune софтуера, след всяка синхронизация с телефона тощ ще бъде заключван отново и съответно качените на устройството неофициални приложения няма да могат да бъдат изпълнявани докато не отключите устройството отново. За да предотвратите това заключване при синхронизация, ако разполагате със Samsung телефон е необходимо да инсталирате приложението Samsung Tools (линк по-долу) веднага след отключването, да го стартирате и да маркирате опцията "Prevent Device Relocking", след което да натиснете бутона "Apply Changes". Ако не сте с телефон на Samsung, то е нужно да зададете празни стойности на следните два ключа в системния регистър на телефона!!! За целта можете да използвате допълнителната програма Registry Editor, инсталирайки я на своя телефон и навигирайки през нея в системните регистри на телефона с цел да нулирате стойностите (линк за изтегляне по-долу):

Цитат:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\DeviceReg]
"PortalUrlProd"=""
"PortalUrlInt"=""

- За да изтеглите актуална версия на ChevronWP7 Unlock-а за WP7…
- За да изтеглите Windows Phone Developer Tools, за качване на приложения…
- За да изтеглите нужните ви изнтрументи Samsung Tools и Registry Editor за WP7…

Профил WWW  

Заглавие: Re: Отключване на Windows Phone 7 с ChevronWP7
МнениеПубликувано на: 15 Фев 2011, 20:31 
Аватар

За колегите имащи HTC HD2!
Преди да се извърши отключване със Chevron, задължително телефона трябва да е активиран и да имате Windows Live акаунт, чрез който сте логнати през Zune! Ако телефона не е активиран, Chevron дава грешка за свързването през USB. Активиращия ключ, се получава със супер бързото съдействие на Майкрософт България, като изпратите e-mail до отдела за активиране на софтуер.

Ето и Samsung Tools, защото горния линк неработи - http://dox.bg/files/dw?a=608747d370

Прикачени файлове:
SamsungTools.zip [73.99 KiB]
312 пъти

I'm really lost in fear and sin,
thinkin' how it might have been
speaking my mind to those who find
under lights made me blind

Последна промяна MetusMortis на 13 Юли 2011, 18:18, променена общо 3 пъти

Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Фев 2011, 21:45 
Администратор

Това за активацията предполагам е от значение само за потребителите на HTC HD2 телефони, които искат да им качат Windows Phone 7, защото телефоните, които си идват с официално инсталиран WP7 вече са си активирани след първоначалната инициализация на устройството... ;)

Профил WWW  

МнениеПубликувано на: 16 Фев 2011, 13:50 
Аватар

Да. Аз съм с HD2 и трябваше да се активира първо, ама като чета другите форуми и те трябва да активират, след като закупят телефона, но не го твърдя със сигурност :)

I'm really lost in fear and sin,
thinkin' how it might have been
speaking my mind to those who find
under lights made me blind

Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Фев 2011, 14:47 
Администратор

Ти трябва да активираш, защото HD2 инсталациите на WP7 не са официални и нямат OEM активация, телефоните идващи официално с WP7 не се нуждаят от това и може да се ползват директно и да се отключват, без да е необходима "връзка" с Microsoft ;)

Профил WWW  

МнениеПубликувано на: 19 Фев 2011, 14:36 
Аватар

Здравейте колеги,започвам първият си пост със едно въпросче.Значи правя всичко както е написано в първия пост, инсталирам си цертификата на телефона,после го свързнам с компа пускам zune и като стартирам ChevronWP7 ми дава следната грешка.
Sorry,i m having trouble communicating with the phone.
-Please make sure its connected using USB
-Please start the Zune application
Със htc trophy съм.

Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Фев 2011, 14:48 
Аватар

Телефона трябва да е на хоум скрийна с тайловете, когато пускаш програмата. Най-добре си махни пина и го нагласи да не се заключва екрана.

Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Фев 2011, 16:20 

здравейте, аз също имам HTC Trophy и същият проблем споменат по- горе (при връзка със компа ми дава грешка при отваряне на програмата Chevron). По показания начин от колегата Младен също без резултат. Помагайте

Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Фев 2011, 16:27 
Аватар

Ами ако мислиш, че си направил всичко както трябва, ти остава само едно нещо - резет. Аз имах този проблем и се оправи така. Но може и да ти дава същата грешка ако не си направил нещо както трябва. Затова провери пак всичко и давай смело с резета. :P

Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Фев 2011, 16:53 

Ми правя всичко както е описано по горе ама уви.Забелязах следното / когато пробвам да инсталирам програмата без да съм вързал телефона към компа пак ми излиза същото съобяение когато е вързан.Това нормално ли е?

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 132 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа