Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: HTC 7 Pro
МнениеПубликувано на: 13 Авг 2011, 16:38 
Аватар

Здравейте, още се чудя дали да си купя HTC 7 Pro. Вече 7-8 месеца си избирам телефон. Изчаках да видя дали ще излезе нещо друго с QWERTY клавиатура и накланящ се дисплей (а това са най-важните ми изисквания), но няма. Така че май ще купувам 7 Про-то.
Та така. Windows Phone 7.
Тъй като не се продава официално в БГ, ще трябва да го взимам от някакви съмнителни фирмички, кажете какво да гледам по софтуера. Има ли РОМ-ове с различни региони, и как да разбера дали конкретната бройка е за нашия регион.
И друго, записал съм си най-важните липси в Windows Phone 7, кажете ми кои от тях са оправени в Манго, или чрез third-party програмки:
Код:
No system-wide file manager
No Bluetooth file transfers
No USB mass storage mode
Limited third-party apps availability
No Flash or Silverlight support in the browser
Too dependent on Zune software for file management and syncing
No video calls
New ringtones available only through the Marketplace
Music player lacks equalizer presets
No multitasking
No copy/paste - [b]оправено с NoDo[/b]
No DivX/XviD video support (automatic transcoding provided by Zune software)
No sign of free Bing maps Navigation so far
No internet tethering support
No handwriting recognition support

И още нещо - 7 Pro ще продължи ли да получава и следващите ъпдейти след Манго?

Профил  

Заглавие: Re: HTC 7 Pro
МнениеПубликувано на: 23 Авг 2011, 00:22 
Аватар

Относно мястото, от което да закупиш въпросния тел - има и много други оферти, които можеш да погледнеш. Според мен не си струва да се ръсиш толкова пари за модел на година и 1 месец. Изчакай новите предложения на HTC (с кодово име и хардуерна клавиатура OMEGA) и най-вече тези на Nokia. Поне ще си сигурен, че ще получиш максимума откъм качество и чисто времево актуален смартфон. На твое място с небивал интерес бих очаквал моделите на Nokia! Въпреки, че имам Mozart с удоволствие бих го заменил или по-скоро допълнил с модел на Nokia, тъй като каквото и да им стори с пазарния дял Симбиян, откъм качествена изработка и подръжка Nokia са си Nokia. Тук включвам и целия им ресурс от приложения и т.н. Имай в предвид специалното отношение на MS към Nokia ;)

Относно ъпдейтите - ДА! Някой по-рано, друг по-късно, но всеки WP7 смарт ще има ъпдейти (официални). Такава е политиката на MS.

Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Авг 2011, 17:27 
Аватар

Потърсих информация в нета за HTC Omega и Eternity, но не се споменава някой от тях да има QWERTY клавиатура.

Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Авг 2011, 18:28 
Аватар

@Fellfrosch: Искаш да ми кажеш, че топ моделите им в момента (ако могат да се нарекът така): N8, респективно Е7,N9, X7, С7, E6 са лоши визуално и некачествени като изработка?!! Искам само да си представиш X7 подкаран с WP7 OS + малко по съвременни харектеристики = най-красивото нещо, което може да държи ръката ми. Дам, супер лично мнение, тъй като вчера се запознах с този модел и бях очарован от визията и най-вече супер яката му конструкция (изработка). Но Симбиян + слабия процесор = обричат всичко на провал. :( Да не коментираме Е7, който слага в малкия си джоб всичко живо с хардуерни клавиатури и прочие. Е6 пък, лично според мен, кара всеки закупил си БлекБери, да съжалява за покупката му.

Но идва голяяяяяяяяяямото НО!!! Страхотни визуално и като изработка. От там насетне Симбиян (било то Анна, Кана, Беле, Белинда, Мелинда и прочие) + остаряли времево характеристики = обричат Nokia на това, което е в момента. Преминах в лагера на HTC и оттогава забравих за всичко. След като Nokia обявиха новината, че се сгодяват с MS (WP7 OS) съм тотално върнат в техния лагер. А пък след прочита на ето този материал доло, с още по-голямо нетърпение очаквам в ръцете си нещо качествено във всеки един аспект от Nokia!

Изтекоха неофициални спецификации на смартфона Nokia 900 =>>> http://www.kaldata.com/63822/Изтекоха-неофициални-спецификации-на-смартфона-Nokia-900.html

Пак те съветвам да изчакаш (ако разбира се можеш) Nokia да се появи, в противен случай изчакай поне до 1 септ, за да видиш новите WP7 предложения на HTC и Samsung!

@fashion_m: На 1 септ. HTC ще представят новите си модели и до колкото разбрах, вечерта ще била посветена в по-голямата си част на модели с WP7 Mango OS. ;) Там ще бъдат представени въпросния модел, за който ти говорех горе + нови такива ;)

П.С. Темата защо се намира в този раздел, а не в Общи приказки? Сега забелязах, че се набира в купувам/продавам секцията :D

Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Авг 2011, 19:00 
Аватар

Fellfrosch написа:
Ами неприязаността към новите модели на Нокиа идва от там, че както каза ти- ок добра изработка,материали, дизайн(той вече е строго субективен), но тая операционна система, тези хардуерни възможности ( процесор и т.н. ...) е отстъпват на дори по-евтините варианти на HTC. Времето ще покаже какво ще се случи, но Нокиа за мен са малко в застой, един и съш 680 MHz процесор, всякакви комерсиални щуротии, но адекватна производителности бързина ... не виждам. Те явно продължават защото се купуват още, но ... не знам. Предпочитам да дам около 600лв за хуабво HTC от колкото не малко повече за нокия, която няма да е с ткаива параметри ... :) Лично мнение :) Някога много обичах нокия. Когато получих първата си 6230i малко след като излезе, летях. Макар , че тогава имаше доста по хубави и умни :)

П.С. Ами ... Ако има жив модератор вярно може да я премести :D :D :D

Относно слабите характеристики: от тук насетне съм сигурен, че ще плъзнат 1000 модела с 1 гига и около 10 с две ядра (супер образно казано). Имай в предвид хардуерните изисквания на MS. ;) Представи си всичко това + бранд Nokia отгоре на какво е ще е равно. От друга страна пък съм супер против WP7 OS да се използва в ниския клас! Просто нз до колко орязана и ефективна ще бъде ОS-a? Има слухове, че именно WP7 Tango версията ще бъде за този сегмент.

За стари спомени с Nokia, няма какво да говорим - всеки има този сантимент към Nokia. На него се дължи и все още първата им позиция на пазара, въпреки че навсякъде пишат, че са 3-ти, след ябълката и Samsung.

Всичко е в графа ОЧАКВАЙТЕ, ама с всеки изминал ден ситуацията за тях става все по-сложна! :(

Относно администратори и модератори - положението е жива кома! :shock: :lol:

Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Авг 2011, 19:57 
Аватар

Поръчах си HTC 7 Pro :)

Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Авг 2011, 21:52 
Аватар

fashion_m написа:
Поръчах си HTC 7 Pro :)

Въпреки малките ми резерви, не към телефона, тъй като е перфектното бизнес решение, а към актуалността и наближаването на новите модели, да ти е честит и със здраве да си го ползваш. Не понасям хардуерните клавиатури от този тип, но по ревюта и прочие я определят като една от най-добрите на пазара, тъй че тотална честитутка. ;)

п.с. Не забравяй да споделиш впечатления с нас, но моля те - не в тази тема! Отвори си една тема за модела в раздел - ВСИЧКО ЗА WP7!!!

Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Авг 2011, 12:33 
Аватар

Провали се покупката ми от UK. Дебитната ми карта нямала нещо наречено 3D Verification, Verified by Visa и ми анулираха плащането и ми върнаха парите.
Отчаян съм вече, къде ли не го търсих този телефон...

Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Сеп 2011, 13:37 
Аватар

Fellfrosch написа:
за малко повече от парите които обяви го има http://get.bg/catalog/product_info.php?products_id=61132 . 8gib Обаче

И тук е QWERTZ. Почти навсякъде в БГ е QWERTZ.
Поръчах си го от Чехия, с QWERTY, днес ми пристигна и съм много щастлив :)

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа