Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 36 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Navigon навигация за WP7
МнениеПубликувано на: 25 Фев 2011, 16:22 

Да и при мен някой път когато не съм на открито не засича :(

Едит:
Днес се натъкнах на много странен проблем. Реших да пробвам GPS, стартирах "Navigon" и ми изписа проблем, че неможел да се свърже с нета. Около мен действително нямаше безжични мрежи, но пък ще е много глупаво ако всеки път търси нет, когато го включа!? При някой от вас наблюдава ли се същия проблем?
P.S. Добавих линк към карти на всичките държави в Европа в поста с обясненията...

Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Фев 2011, 11:55 

И при мен обикновено ми изкарва това съобщение, но не зная какво му беше станало вчера. Тъкмо рекох да го пробвам и като ми изкара това съобщение и откачих и не ми дава изобщо след него да се ровя в настройките или в мапа на navigon :(

Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Фев 2011, 23:40 

Натъкнах се на следния проблем при инсталацията на Навигон, а именно инсталирах го на телефона, заредиха се стандартните карти на Германия и другите / до тук добре. Реших да вкарам една карта на Испания за проба да видя дали ще се отвори преди да сложа картата на БГ. Направих всичко от описанието дадено от TheOnly1, но картата не ми излиза при другите карти / на Германия, Австрия.../. Пробвах на няколко пъти но не става. Кажете какво да правя? Не съм пробвал с ъпгреида на GPS. Както е посочил другия колега. Поздрави.

Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Мар 2011, 14:35 

Здравейте приятели....понеже си взех скоро Оптимус 7...някой ще може ли да ми обясни по подробно как от каде да го инстална,...и после как да сложа картите....
Виждам че пишете че трябва да е хакнат телефона моя не е (така мисля) взех го от Мтел ако се хакне ще падне ли гаранцията...абе някви такива...
Благодаря ви много

Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Мар 2011, 15:19 
Аватар

Italianeca написа:
Здравейте приятели....понеже си взех скоро Оптимус 7...някой ще може ли да ми обясни по подробно как от каде да го инстална,...и после как да сложа картите....
Виждам че пишете че трябва да е хакнат телефона моя не е (така мисля) взех го от Мтел ако се хакне ще падне ли гаранцията...абе някви такива...
Благодаря ви много

дам, губиш гаранцията си, но при евентуална повреда, можеш да хард ресетнеш телефонът, за да може съответно сервиза да види, че телеът е редовен и нехакнат. От друга страна пък и самия Чеврон има опция за заключване отново. Аз възнамерявам да изчакам поне първият голям ъпдейт и слд него да правя, каквото ще правя. ;)

Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Мар 2011, 15:33 

WP78 написа:
Italianeca написа:
Благодаря ви много

дам, губиш гаранцията си, но при евентуална повреда, можеш да хард ресетнеш телефонът, за да може съответно сервиза да види, че телеът е редовен и нехакнат. От друга страна пък и самия Чеврон има опция за заключване отново. Аз възнамерявам да изчакам поне първият голям ъпдейт и слд него да правя, каквото ще правя. ;)

Ясно а когато използваш Чеврон губиш ли пак гаранцията? И как се хаква
И Кога се очаква големият ъпдейт?
Мерси

Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Мар 2011, 17:45 
Аватар

Italianeca написа:
Ясно а когато използваш Чеврон губиш ли пак гаранцията? И как се хаква
И Кога се очаква големият ъпдейт?
Мерси

На този етап, можеш да отключиш (хакнеш) тела си единствено с Чеврона. След ъпдейта, който чакаме, MS обещаха че ще премахнат опцията, позволяваща отключване на устройствата. Но пък нали се сещаш, че хакерите по света няма да стоят с кръстени ръце и много бързо системата отново ще бъде хакната. Методът и приложението, което ще го прави е само въпрос на време да се появи.

Ъпдейтът по неофициална (или пък официална) информация го очакваме на 7 март (понеделникът, който идва).

Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Мар 2011, 20:13 

Супер направих го инсталнах Чеврона,но след като го пусн ана компютъра ми дава, че неможе да се свърже с телефона?
А съм го свързал сус USB и всичко е наред но неможе да го намери...?

Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Мар 2011, 20:43 
Аватар

Italianeca написа:
Супер направих го инсталнах Чеврона,но след като го пусн ана компютъра ми дава, че неможе да се свърже с телефона?
А съм го свързал сус USB и всичко е наред но неможе да го намери...?

Влизаш тук =>>> viewtopic.php?f=9&t=8 и четеш внимателно как се процедира. Въпросите си можеш да задаваш в съответната тема ;)

Профил  

Заглавие: Re: Navigon за WP7
МнениеПубликувано на: 02 Мар 2011, 15:48 

teodor192 написа:
Инсталиране на Navigon с нужните ни карти - Стъпка по стъпка:

1. От сайта "http://navigon.vo.llnwd.net/o25/u/eu/wm_select/" се свалят всички необходими файлове за ъпдейта по този начин:
1-во се сваля filelist.xml по този начин: http://navigon.vo.llnwd.net/o25/u/eu/wm ... lelist.xml
2-ро Отваря се файла с помощта на notepad и в него е списъка от 34 файла около 381mb:
<Files BaseURL="192.168.2.6 navigon.vo.llnwd.net">
<File Size="5088" URL="NaviKernelConf.ini"/>
<File Size="262961" URL="data/Advisor.nfs"/>
<File Size="241844" URL="data/CountryProfiles.nfs"/>
<File Size="729504" URL="data/DrawSettings.nfs"/>
<File Size="2746999" URL="data/MapDrawer.nfs"/>
<File Size="1514425" URL="data/NaviKernel.nfs"/>
<File Size="343118" URL="data/Poicats.nfs"/>
<File Size="41888590" URL="data/RealityView.nfs"/>
<File Size="8163740" URL="data/Satellite.nfs"/>
<File Size="48342461" URL="map/Austria.map"/>
<File Size="228683510" URL="map/Germany.map"/>
<File Size="348395" URL="map/Liechtenstein.map"/>
<File Size="37108860" URL="map/Switzerland.map"/>
<File Size="1945523" URL="sound/cze-CZE_ogg.nfs"/>
<File Size="1615898" URL="sound/dan-DNK_ogg.nfs"/>
<File Size="1788119" URL="sound/dut-BEL_ogg.nfs"/>
<File Size="1857804" URL="sound/dut-NLD_ogg.nfs"/>
<File Size="1631069" URL="sound/eng-GBR_ogg.nfs"/>
<File Size="1734139" URL="sound/eng-USA_ogg.nfs"/>
<File Size="2242532" URL="sound/fin-FIN_ogg.nfs"/>
<File Size="1829047" URL="sound/fre-CAN_ogg.nfs"/>
<File Size="1901308" URL="sound/fre-FRA_ogg.nfs"/>
<File Size="2155328" URL="sound/ger-DEU_ogg.nfs"/>
<File Size="1896795" URL="sound/gre-GRC_ogg.nfs"/>
<File Size="1872586" URL="sound/hun-HUN_ogg.nfs"/>
<File Size="1848953" URL="sound/ita-ITA_ogg.nfs"/>
<File Size="1893801" URL="sound/nob-NOR_ogg.nfs"/>
<File Size="2244013" URL="sound/pol-POL_ogg.nfs"/>
<File Size="2036652" URL="sound/por-PRT_ogg.nfs"/>
<File Size="2112169" URL="sound/rus-RUS_ogg.nfs"/>
<File Size="2257274" URL="sound/spa-ESP_ogg.nfs"/>
<File Size="2016814" URL="sound/spa-MEX_ogg.nfs"/>
<File Size="1810247" URL="sound/swe-SWE_ogg.nfs"/>
<File Size="1731773" URL="sound/tur-TUR_ogg.nfs"/>
</Files>
2. Свалят се всички файлове по този начин:
"http://navigon.vo.llnwd.net/o25/u/eu/wm_select/" с дописване на "NaviKernelConf.ini" или "data/Advisor.nfs" ... или "map/Germany.map" или "/sound/spa-MEX_ogg.nfs" и т.н докато се свалят всичките файлове.
3. Редактиране на filelist.xml с notepad. Променя се първия ред на <Files BaseURL="192.168.2.6 navigon.vo.llnwd.net"> - на мястото на 192.168.2.6 пишете вашият локален ип адрес, а него можете да видите при командата: run -> cmd -> ipconfig /all
*трябва да имате рутер/аксес пойт или безжична карта на компютъра чрез която да направите безжична мрежа.
3. Да си набавите картите с които ще работите и да ги вкарате в filelist.xml пример:
Добавяте следния ред примерно след "Germany.map-a" <File Size="12388057" URL="map/Bulgaria.map"/> - големината на файла я проверявате с десен бутон properties и гледате "SIZE: 11.8MB (12 388 057 bytes)
като завършите с всичките промени -> Save
4. Правите следната директория "Navigon\o25\u\eu\wm_select" и в последната папка wm_select се правят още 3 папки с имената: data, sound, map в тях се слагат файловете в filelist.xml си пише кой за къде е. "NaviKernelConf.ini" и "filelist.xml" се поставят в папка "wm_select".
5. Нужно е да редактирате C:\Windows\System32\drivers\etc "host" файла с помощта на notepad се добавя следния ред:
ва.ше.то.ип navigon.vo.llnwd.net пример: "192.168.2.6 navigon.vo.llnwd.net"

"# Copyright (c) 1993-2009 Microsoft Corp.
#
# This is a sample HOSTS file used by Microsoft TCP/IP for Windows.
#
# This file contains the mappings of IP addresses to host names. Each
# entry should be kept on an individual line. The IP address should
# be placed in the first column followed by the corresponding host name.
# The IP address and the host name should be separated by at least one
# space.
#
# Additionally, comments (such as these) may be inserted on individual
# lines or following the machine name denoted by a '#' symbol.
#
# For example:
#
# 102.54.94.97 rhino.acme.com # source server
# 38.25.63.10 x.acme.com # x client host

# localhost name resolution is handled within DNS itself.
# 127.0.0.1 localhost
# ::1 localhost

192.168.2.6 navigon.vo.llnwd.net
192.168.2.6 developerservices.windowsphone.com"

6. С помощта на "Simple Webserver" ще ъпдейтнем софтуера с нужните ни карти.
Разархивирате файла и стартирате "SimpleWP7WebServer.exe" чрез бутона "select folder" отивате и щраквате върху папка "Navigon" (navigon\o25\u\eu\wm_select)
задължително променяте порта на "80", ако ви изкара съобщение, че се използва от друга програма ще се наложи да свалите програмата "CurrPorts" и затваряте "80" порт, за да може we bservera да го използва :)
7. Качвате xap файла "NAVIGON.xap" с "Tom XAP Installer", няма да махате усб кабела и да гасите "Zune", а направо влизате в "navigon-a" от телефона, той ще ви изкара съобщение, че трябва да свали в този случей 35 файла( и БГ картата) и сте готови. Ако не ви засече 35 файла или ви даде грешка и не можете да ъпдейтвате чрез усб-то, просто рестартирайте машината си, за да влязат обновленията от хост файла (не помна да ли се налага при мен да рестартирам).

*Забележка: потребителите на Win7/Vista трябва да работят с "Run as Administrator" и при промяната на "host" файла на "security tab", трябва да си разрешат достъпа...

Ето линкове към нужните файлове свалени, само трябва да си ъпдейтнете телефона с web servera + edit host fail:
свали от тук
Карти на всичките държави от Европа

Всичко е перфектно обяснено за тези които напълно разбират от тези неща....аз искам да попитам...Когато се тегли Навигон-а от телефона ли се тегли или всичко се прави на компа и после се качва на телефона?!!?!?!?

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 36 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа